A magyar népmesék jól ismert, varázslatos hármas számát Kiss István 1980-as Monda-szoboregyüttese is tökéletesen tükrözi a nap, a hold és a csillagok szerepeltetésével. A kelenföldi lakótelep mesterséges dombján a bikák hármas alakzata és fejdíszük kapcsolja össze az égi és földi világot.
Az alkotás a főváros legnépesebb kerületében, Újbudán, a Bikás-domb tetején látható. A dombhoz hasonlóan a metróállomás és a park is ennek a szobornak köszönheti a nevét.
A városi legenda szerint a Kelenföldi városközponttal egyidejűleg (1974-79) épülő lakótelep felvonulási területén egy teherautó megsüllyedt a sárban, és sehogy sem tudták onnan kihúzni. Így aztán otthagyták, és hamarosan hulladéklerakó létesült körülötte. Később a roncsot és a többi szemetet földdel borították be, új szánkódombot hozva létre – ez lett a Bikás-domb.
A park felszínétől ugyan csak nyolc méteres, a tengerszinttől mérve viszont 121 méter magas domb csúcsát az 1980-ban állított Monda-szobor, a három szürkemarha-bika uralja, szarvaik között a népmesékből ismert jelképekkel, a nappal, a holddal és a csillagokkal.
A Bikás park számtalan sportolási és szabadidős tevékenységgel szolgál minden korosztály számára, ezzel üdítő közösségi centrummá vált a panelrengeteg közepén.